Notiek aktīvs darbs pie elektronisko norēķinu sistēmas ieviešanas Liepājas sabiedriskajā transportā

Lai uzlabotu sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitāti un piedāvātu pasažieriem ērtākas un modernākas norēķinu iespējas, Liepājas valstspilsētas pašvaldības aģentūra “Liepājas Sabiedriskais transports” aktīvi strādā pie elektronisko norēķinu sistēmas ieviešanas Liepājas sabiedriskajā transportā.

Programmēšanas un izstrādes stadijā esošā elektronisko norēķinu sistēma Liepājas sabiedriskajā transportā sastāvēs no vairākām komponentēm –  transporta biļešu e-sistēmas (kas būs integrēta vietne aģentūras mājaslapā www.liepajastransports.lv), jaunas sadaļas “e-biļete” mobilajā lietotnē “Liepājas pilsēta”, kontrolieru lietotnes un aģentūras e-biļešu sistēmas administrēšanas rīka. Šobrīd iepirkumā uzvarējusī firma SIA “Mobilly” turpina programmēt visas nepieciešamās komponentes, ir izstrādājusi to dizainu, un notiek darbs pie dažādiem funkcionāliem, tehniskiem, u.c., uzlabojumiem. Pēc uzlabojumu veikšanas plānota arī sistēmas testēšana, darbinieku apmācības un sabiedrisko transporta līdzekļu aprīkošana ar kases sistēmām un biļešu lasītājiem.

Liepājnieki un pilsētas viesi elektroniskajā norēķinu sistēmā braucienu pilsētas sabiedriskajā transportā varēs apmaksāt vairākos veidos. Viena no iespējām būs iegādāties mobilo biļeti lietotnē “Liepājas pilsēta” e-biļešu sadaļā. Pēc tam pasažieri iegādāto biļeti ar telefonu arī varēs reģistrēt transportlīdzeklī uzstādītajos biļešu lasītājos. Otra iespēja būs iegādāties plastikāta e-karti, ko būs iespējams papildināt gan klātienē – aģentūras kasē un citās biļešu tirdzniecības vietās, gan elektroniski – transporta biļešu e-sistēmā aģentūras mājas lapā www.liepajastransports.lv. Tāpat pasažieriem paliks iespēja iegādāties viena brauciena biļeti pie transportlīdzekļa vadītāja, bet būs iespējami tikai bezskaidras naudas norēķini.

Iegādāto biļeti pasažieriem sabiedriskajā transportā būs jāreģistrē biļešu lasītājā katrā braucienā, izmantojot vai nu mobilo lietotni “Liepājas pilsēta” vai iegādāto e-karti plastikāta kartes formā. Derīguma termiņš e-kartei uzrādīsies, noskenējot to biļešu lasītājā, bet mobilajai biļetei tas būs redzams lietotnē. Savukārt, ja pasažieris biļeti iegādāsies pie transportlīdzekļa vadītāja, tad saņems kvīti, ko atsevišķi vairs nekur nebūs jāreģistrē.

Jaunā sistēma ļaus iegādāties personalizētas braukšanas biļetes gan par pilnu cenu, gan abonementa biļetes ar atvieglojumiem (skolniekiem, pensionāriem, personām ar invaliditāti, utt.). Ja pasažierim pienāksies biļete ar atvieglojumiem, to automātiski noteiks sistēma, datus ņemot no dažādiem valsts reģistriem, un automātiski aprēķinot summu, par kādu ir iespējams iegādāties biļeti ar atlaidi.

Pēc elektronisko norēķinu sistēmas ieviešanas vairs nebūs jāstāv garās rindās Peldu ielā 5, lai saņemtu savu abonementa biļeti, jo viss process notiks elektroniski un automātiski. Tāpat jaunā sistēma ļaus ikvienam pasažierim apskatīties savu darījumu vēsturi, sekot līdzi iegādāto biļešu statusam, ka arī apskatīt un apmaksāt līgumsodus.  

2022. gada rudenī noslēdzās Liepājas pašvaldības iepirkums par pilsētas sabiedriskā transporta biļešu norēķina sistēmas izstrādi, ieviešanu, aprīkojuma piegādi un uzstādīšanu. Konkursā uzvarēja SIA “Mobily”, ar kuru 2022. gada novembrī tika noslēgts līgums. Darbi jāveic 18 mēnešu laikā no līguma noslēgšanas. Plānots, ka jaunā sistēma sabiedriskajā transportā sāks darboties 2024. gada otrajā pusē.

Informāciju sagatavoja Liepājas valstspilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas Sabiedriskais transports”